Poslední dobou jsme dostávali otázky typu – mohu pít alkohol při nízkosacharidovém stravování? Jaký je obsah sacharidů a alkoholu? Níže se pokusíme odpovědět na tyto otázky. Nízkosacharidové stravování Low Carb je benevolentnější k alkoholu než Paleo. Nejde o alkohol, ale o množství sacharidů.

Otázky a odpovědi

Zpomaluje pití alkoholu hubnutí při nízkosacharidovém stravování?

Ano. Alkohol se spaluje nejprve v játrech, což zpomaluje spalování tuků. Alkohol tedy zpomaluje hubnutí. Pití alkoholu navíc může odstranit zábrany, což může vést k tomu, že budete jíst věci, které jste neplánovali nebo jste něměli potřeba jíst. Pokud k tomu dojde, hubnutí se zpomalí.

Můžete být horší kocovina při nízkosacharidové stravě?

Ano. Mnoho lidí zjistí, že jejich tolerance na alkohol je snížena při nízkosacharidové stravě a že u nich je větší pravděpodobnost horší kocoviny. Chcete-li to minimalizovat, nepijte příliš mnoho alkoholu a pijte dostatek vody.

Jaké jsou nejlepší alkoholické nápoje s nízkým obsahem sacharidů?

Nejlepší nápoje s nízkým obsahem sacharidů jsou vína (suché bílé nebo červené), šampaňské a čisté lihoviny s nulovým obsahem sacharidů, jako je whisky, gin nebo vodka (vyhýbejte se koktejlům s cukrem).

Top 5 alkoholických nápojů v Low Carb

Na dietě s nízkým obsahem sacharidů si můžete při zvláštních příležitostech stále vychutnat lahodný nápoj nebo dva. I když mnoho alkoholických nápojů obsahuje hodně cukru, stále existují některé možnosti s nízkým obsahem sacharidů. Zde je náš seznam  nejlepších nízkosacharidových alkoholických nápojů.

Šampaňské nebo sekt (extra suché nebo brut) – jedna sklenice obsahuje asi 2 gramy čistých sacharidů. Není oslava  bez sklenice “bublin”! Ačkoli šampaňské a šumivá vína si můžete vychutnat jako aperitiv, k jídlu nebo jako samostatný nápoj.

Suché víno – červené nebo bílé – jedna sklenice obsahuje asi 2 gramy čistých sacharidů. Musí existovat důvod, proč lidé pili víno po tisíce let. Jedním z nich je pravděpodobně to, že chutná výborně v kombinaci s jídlem. Příležitostní pití sklenice suchého vína je v pořádku s nízkosacharidovou dietou Low Carb.

„Skinny Bitch“ – jeden “long drink”  obsahuje 0 gramů sacharidů. “Vodka se sodou”  je nápoj pro vás, pokud chcete vynechat cukr a umělá sladidla. Tento šumivý long drink s vodkou, sodou, limetkou a ledem chutná lahodně.

Whisky – jeden panák obsahuje 0 gramů sacharidů. Přestože je whisky vyráběna z různých druhů zrn, je bez obsahu sacharidů a bez škrobů. Příliš mnoho ledu může chuť zabít, ale podávání s trochou vody může tuto chuť vylepšit.

Suché Martini – jeden koktejl obsahuje 0 gramů sacharidů. Kultovní koktejl Jamese Bonda je vyroben z ginu a vermutu a zdobeno olivou nebo citronem. Stále patří mezi nejžádanější nápoje. Ale při objednávce zdůrazněte, že chcete martini  “protřepat, nemíchat”. 🙂

Pro efektivní hubnutí konzumujte alkohol s mírou nebo vůbec.

INFORMACE O NÍZKOSACHARIDOVÉM STRAVOVÁNÍ

MANUÁL LOW CARB